Włochy to urzekający kraj, pełen piękna i malowniczych miasteczek, a także wspaniałej kuchni. Dlatego warto przed wyjazdem przygotować się odpowiednio, jeśli chodzi o finanse. Tak by wiedzieć czego się spodziewać i będąc na miejscu móc rozluźnić się korzystając z poszczególnych atrakcji. Zwłaszcza, że atmosfera sprzyja relaksowi i cieszeniu się życiem.

Jakich cen spodziewać się we Włoszech?

Wakacje we WłoszechPrzede wszystkim warto wiedzieć, że Włochy są krajem nieco droższym niż chociażby Chorwacja, lecz jednocześnie uzależnione to jest od konkretnego zakątka, w który ma się zamiar wybrać. Taniej będzie w mniejszych miasteczkach, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie, a bardziej znane, duże metropolia zazwyczaj mają wyższe ceny, nie tylko żywności.

W koszta należy wrzucić także komunikację miejską, pamiątki, ewentualne zakupy czy bilety parkingowe. Warto już na samym początku ustalić sobie ile to może wynieść i wtedy rzeczywiście kupować i skusić się na wyjątkowe rzeczy.

Jeśli chodzi o małe przyjemności, które czekają we Włoszech to dobrze wiedzieć, że koszt lodów to od 1,5 do 3 euro za gałkę, 1 euro za kawę, czy 4 euro za pizzę w rożku. Co do zakupów spożywczych – zgrzewka wody kosztuje trochę ponad 2 euro, sery w granicach 2-4 euro, a ciasteczka trochę ponad 4 euro. Za owoce zapłacimy od 1,5 do 3 euro za kilogram, a wino to koszt około 2 euro.

Restauracje, przejazdy i noclegi

Wiele uroku w czasie podróży do Włoch mają tutejsze restauracyjki czy hotele z duszą. A jaki jest ich koszt? Za pizzę zapłacimy ponad 10 euro, makaron z owocami morza jest nieco droższy, a przekąski to także od 6 do 15 euro. Ceny przejazdów w jedną stronę busikiem, czy autobusem wahają się od 1,5 euro do 5 euro, jeśli chcemy zwiedzać jadąc.

Jeśli chodzi o noclegi – chcąc spędzić noc w Rzymie warto przygotować się na koszt rzędu 90 euro – nieco więcej, a w rezultacie taniej jest, gdy pokój wynajmowany jest dla 4 osób. W Wenecji ceny są podobne, chyba że wynajmie się mniejszy loft dla całej rodziny.

Włochy to przepiękny kraj, który oprócz niezwykłych i bardzo znanych miast ma także malutkie perełki, które na pewno okażą się o wiele tańsze niż spędzenie tego samego czasu w jednej z większych metropolii.

 

Podoba Ci się? Polub nas na: