Fontanna di Trevi
Fontanna di Trevi

Rzym to miasto magiczne, pełne tajemnic historii oraz wspomnień dotyczących wydarzeń mających wpływ na losy świata. Można tu poczuć dawny blichtr oraz wspaniale się zrelaksować. Spacer w zacisznych zaułkach, czy parkach pełnych zieleni lub też przechadzanie się po muzeach to tylko nieliczne z atrakcji, które czekają na turytów w tym wyjątkowym mieście.

Rzym znajduje się w środkowych Włoszech, w centrum włoskiego wybrzeża nad rzeką Tyber. To miasto pełne słońca, latem można się spodziewać temperatury sięgającej 30 stopni Celsjusza, zimą zaś nie spada ona poniżej 10 – 15 stopni. Niezależnie od pory roku Rzym jest licznie odwiedzany, jednakże największe tłumy przybywają tu w lipcu oraz sierpniu. Nieco więcej spokoju i mniejszej ilości turystów można się spodziewać natomiast w okolicach kwietnia i października.

Koloseum
Koloseum

Ogromną atrakcją Rzymu jest niewątpliwie Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów. Ta monumentalna budowla w czasach starożytnego Rzymu była największą ze wszystkich. To tu odbywały się walki gladiatorów, a także krwawe igrzyska. Ludzie zbierali się tłumnie, by brać udział w różnorakich uroczystościach, czy to religijnych czy państwowych. Dziś mimo wielu uszkodzeń nadal można poczuć atmosferę, która musiała niegdyś towarzyszyć temu miejscu.

Niewątpliwie z Rzymem kojarzony jest równie mocno Panteon, miejsce poświęcone wszystkim bogom starożytnej Romy. Ulokowane na Polu Marsowym zachwyca rozmiarem oraz całokształtem. To jedna z najlepiej zachowanych budowli, do której przybywają tłumy zwiedzających.

Forum Romanum
Forum Romanum

Nie byłoby Rzymu bez Forum Romanum, na którym kiedyś ustalano wszystkie najważniejsze dla miasta decyzje. Plac ten, który można znaleźć u stóp Kapitolu i Palatynu był głównym punktem spotkań, to tu toczyło się religijne, gospodarcze i polityczne życie Rzymian. Przez liczne zniszczenia Forum Romanum niemal zniknęło, jednakże dzięki pracom archeologicznym rozpoczętym w XIX wieku dziś już można choć zobaczyć choć w małym stopniu jak niezwykłe było to miejsce.

Bazylika Św. Piotra
Bazylika Św. Piotra

Rzym to także Bazylika św. Piotra, czy niezwykłe pełne zbiorów Muzea Watykańskie. Warto zobaczyć również Kaplicę Sykstyńską pełną przepięknych fresków. Na zaciekawionych czeka Fontanna di Trevi, jeden z największych zabytków Rzymu, która zachwyca szczególnie wtedy, gdy na niebie pojawiają się już gwiazdy. To jednak dopiero początek atrakcji, których można doświadczyć przybywając do Romy. Miasto to bowiem zaskakuje i fascynuje gwarantując udane wakacje.

Podoba Ci się? Polub nas na:
Rzym