Włochy to kraj pełen słońca i niesamowitych miejsc, które można podziwiać od rana do wieczora. Niezwykłe krajobrazy, górskie szczyty oraz nadmorskie kurorty zapraszają w okresie letnim, by odpocząć i przeżyć niezapomniane przygody – polecamy oferty „Włochy wczasy” na portalu Wlochy.pl.

Bibione
Bibione

Najbardziej włoskim kurortem jest niewątpliwie Bibione, ulokowane nad Morzem Adriatyckim. Podzielone jest ono na cztery dzielnice pełne restauracji, barów i klimatycznych kawiarenek. Najspokojniejsza z nich to Lido de Pini, najbardziej rozrywkowa – Spiaggia, mająca piękną piaszczystą plażę – Lido del Sol, natomiast dzielnica posiadająca najbardziej urokliwe plaże w całym mieście to ta wysunięta najbardziej na południe. Bibione to miejscowość wręcz idealna na wyprawę z dziećmi, pełna udogodnień i wygód. W mieście czeka wiele rozrywek oraz spektakli, a także sklepów, restauracji oraz barów. Można tu wspaniale wypocząć, nie nudząc się ani chwili.

Kalabria
Kalabria

Niewątpliwie warto wybrać się do Kalabrii, która ulokowana jest na końcu czubka włoskiego buta. Oblewana wodami Morza Śródziemnego stanowi połączenie starej włoskiej kultury i tradycji z wpływami z zewnątrz. Piękne dziewicze góry łączą się z tu z zabytkowymi ruinami oraz malowniczymi plażami. Turkusowe morze zachwyca, a miasta wykute w skale, czy też kościoły i wbudowane domy w pięknym górskim pasmie to dodatkowy atut tego miejsca.

Włochy to również cudowne plaże Riwiery Adriatyckiej, które są bardziej zróżnicowane na północy. W rejonie Wenecji natomiast można podziwiać niesamowite laguny. Są tu plaże zarówno skaliste czy kamieniste, jak i delikatne, piaszczyste.

Caorle
Caorle

Warto wybrać się także do Caorle, niedużej miejscowości nadmorskiej, która dawniej stanowiła osadę rybacką. Co ją wyróżnia to fakt iż prócz wspaniałej plaży można tu spotkać domy rybaków nazywane „casoni”, które swoim wyglądem przypominają namioty okryte trzciną.

Wspaniale jest również wybrać się latem do Abruzji, bowiem prócz ciekawych zabytków znajdują się tu malownicze miasteczka, które położone są na grzbietach tutejszych wzgórz. Zachwyca krajobraz będący połączeniem ośnieżonych szczytów waz z przepięknym wybrzeżem Adriatyku pełnym piaszczystych i szerokich plaż.

Podoba Ci się? Polub nas na: