Włochy to przepiękny kraj, który urzeka ilością magicznych miejsc, kuchnią oraz uśmiechem mieszkańców. Ze względu również na klimat jest to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Warto wybrać dla siebie najdogodniejszy termin na podróż, tak by móc skorzystać ze świetnej pogody czy też okresu, w którym nie trzeba będzie obawiać się tłumu turystów.

Słoneczne Włochy
Słoneczne Włochy

Włochy znajdują się w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Najwyższych temperatur można się tutaj spodziewać od czerwca aż do połowy września. Przyjemnie jest także zimą, bowiem jest ona wilgotna i łagodna – idealna na zwiedzanie i cieszenie się brakiem turystów w strefie nadmorskiej, czy też ich mniejszą ilością w większych miastach.

Kiedy najlepiej wybrać się na wakacje do Włoch? Najlepszym czasem na podróż do południowej Italii jest okres od marca do listopada. Wtedy można cieszyć się ciepłem i wręcz idealnymi warunkami do plażowania. Jednakże wiele osób właśnie wtedy wybiera się do Włoch, więc można spodziewać się wielu turystów. Najlepiej więc unikać takich miesięcy jak sierpień na terenach nadmorskich, bowiem wtedy wypada szczyt wakacyjnych wyjazdów.

Ciekawym rozwiązaniem jest wypad do Włoch w maju, w czerwcu lub wraz z końcem września. Wtedy nie trzeba obawiać się wielu turystów, a jednocześnie można skorzystać z plaży czy zwiedzania ciekawych zakątków. W góry zaś najlepiej wybrać się oczywiście w sezonie zimowym.

Włochy kuszą nie tylko zapierającymi dech w piersiach zakątkami, czy też monumentalnymi zabytkami. To także idealne miejsca na wakacje o każdej porze roku przez wzgląd na pogodę. Strefa klimatu śródziemnomorskiego bowiem kusi przyjemnymi temperaturami poza sezonem oraz gorącymi promieniami słońca latem – idealnymi na plażowanie i brodzenie wśród fal.

Podoba Ci się? Polub nas na: