Katedra w mieście Palermo
Katedra w Palermo

Palermo to niewielkie sycylijskie miasteczko, w którym możemy podziwiać wpływy trzech zupełnie odmiennych kultur; europejskiej, afrykańskiej i azjatyckiej. To czyni tę miejscowość niezwykle atrakcyjną do odwiedzin.

W mieście panuje klimat umiarkowanie ciepły. Latem możemy spodziewać się pięknej, słonecznej pogody, natomiast zimą obfitych opadów deszczu. Jak już napisaliśmy we wstępie, Palermo znajduje się na Sycylii, która jest wyspą tuż obok słynnego włoskiego buta. Miasteczko stanowi kulturalną i turystyczną stolicę wyspy. Jest chętnie odwiedzane przez turystów i trudno im się dziwić, gdyż wyróżnia się nieprzeciętnym wprost urokiem. Najlepszy czas na wyjazd do Palermo to miesiące maj, czerwiec i potem wrzesień oraz październik. Dlaczego warto omijać lipiec i sierpień? Gdyż są to najbardziej gorące miesiące na wyspie i jeśli chcemy podczas wizyty nieco pozwiedzać, wysokie temperatury mogą być dla nas w tym małą przeszkodą.

Zwiedzanie Włoch byłoby niczym, gdybyśmy nie wybrali się do Palermo. To miasto, które poraża turystów swoją autentycznością. W przeciwieństwie do innych podróżniczych stolic nie zachwyci nas jednak estetyką, a wręcz przeciwnie znajdziemy w nim wiele zaniedbanych budynków i próbujących wiązać koniec z końcem podlotków, którzy będą proponować nam popilnowanie samochodu. Specyficzny klimat miejscowości daje niezapomniane wrażenia, jednak tętniące swoim własnym rytmem miasto, to nie jedyne po co warto przyjechać do Palermo. Wśród atrakcji turystycznych znajdziemy m.in.:

* Katakumby w Convento dei Cappucini – gdzie zobaczymy szczątki ponad 8000 osób wystawione na widok publiczny. Zabalsamowane ciała, czaszki i kości.
* Cappella Palatina w Palazzo dei Normanni – kaplica z Pałacu Normanów, która w 2015 roku znalazła się na liście UNESCO. Wyróżniają ją piękne mozaiki w stylu normandzkim.
* Katedra w Palermo – której każda część została zbudowana w innym stylu, co i tak nie umniejsza jej monumentalności.
* Piazza Bellini – czyli przede wszystkim zjawiskowe kościoły, z których każdy jest oczywiście inny. Zobaczymy tu m.in. styl gotycki i „arabski”.

Jednak wymienione tutaj zabytki, to nie wszystko co możemy zobaczyć w Palermo. Miejsc do odwiedzenia w tym wyjątkowym mieście jest jeszcze więcej.

Wycieczka do Palermo będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla każdego turysty. Przechadzanie się uliczkami, które zarządzane są przez ciągle działającą włoską mafię i zajadanie smakołykami fantastycznej lokalnej kuchni sprawi, zaserwuje nam dreszczyk emocji i przyjemności, który sprawi, że pokochamy to miejsce i z chęcią wrócimy do niego ponownie.

Podoba Ci się? Polub nas na:
Palermo