Włochy to fascynujący kraj, który stanowi kolebkę kultury starożytnej. Zachwyca ilością zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Poza tym państwo to charakteryzuje się również wspaniałymi krajobrazami, przepyszną kuchnią, wybornym winem i niezwykle interesującymi ludźmi. Ogromne place mają wręcz idealne proporcje, a fasady katedr perfekcyjne ornamenty. Włochy to kraj pełen radości oraz ogromnie ciekawych propozycji spędzania czasu. Na pewno jednak warto zobaczyć perełki – zabytki Włoch.

Plac św. Marka w WenecjiWśród nich na pewno znajdzie się niezwykła Wenecja. Ulokowana na wielu wyspach czaruje swoją architekturą oraz ilością zabytków. Będąc w tym miejscu warto przede wszystkim zobaczyć Pałac Dożów, most Rialto czy też plac świętego Marka. Na uwagę zasługuje również kościół San Giorgio Maggiore, wieża zegarowa, Palazzo Grassi czy też dzwonnica świętego Marka. Jak widać nie można się tutaj nudzić. Nic więc dziwnego iż romantyczna Wenecja została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – ze względu na cudowną architekturę oraz nietuzinkowe ulokowanie.

Krzywa wieża w Pizie - WłochyWłochy to także słynna krzywa wieża w Pizie. Ten, odwiedzany przez kilka milionów turystów rocznie, zabytek jest w rzeczywistości dzwonnicą, która znajduje się nieopodal kościoła katedralnego. Odchylenie, które sprawiło iż obecnie jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków na świecie, zaczęło się pojawiać już w XII wieku, kiedy to rozpoczęto budowę wieży i rok rocznie powiększa się o jeden milimetr.

We Włoszech koniecznie należy także zwiedzić Watykan – oficjalna strona: https://www.vatican.va/content/vatican/en.html . To najmniejsze na świecie „państwo w państwie” posiada w sobie takie perełki o znaczeniu historycznym jak Kaplica Sykstyńska, plac i Bazylika świętego Piotra czy groby papieży. To także idealne miejsce na wycieczkę po najbardziej znanych muzeach i zobaczenie na własne oczy kolekcji dzieł sztuki światowej sławy. Watykan otoczony jest ze wszystkich stron murami i kryje w sobie liczne, wciąż jeszcze nieodkryte, tajemnice.

Oczywiście będąc we Włoszech nie można wszakże zapomnieć o Koloseuminformacje o Koloseum na turismoroma.it – czy Panteonie. To jedne z najważniejszych zabytków kraju. Pierwszy z nich stanowi amfiteatr zbudowany pod koniec I wieku, w którym odbywały się wszystkie najistotniejsze wydarzenia starożytnego Rzymu oraz miało miejsce męczeństwo pierwszych chrześcijan. Drugi zabytek zaś – Panteon to okrągła budowla, która została stworzona w II wieku n.e. ku czci wszystkich ówczesnych bogów. W VI wieku została ona przeobrażona w Kościół. Jego interesujące wykonanie przyciąga turystów z całego świata, łączy on bowiem w sobie ogrom konstrukcji z niesamowitą lekkością.

Podoba Ci się? Polub nas na: