Włochy to także wyspy, pełne ciekawych miejsc zachęcających do wypoczynku, zwiedzania i poznawania włoskiej kultury. Do najbardziej popularnych włoskich wysp należą Sycylia i Sardynia. Każda z nich zachwyca i fascynuje turystów. Widoki są przepiękne, a plaże zachęcają do relaksu…

Sycylia
Sycylia

Sycylia to wyspa pełna niesamowitych atrakcji. Posiada największą liczbę mieszkańców będąc zarazem największą wyspą na całym Morzu Śródziemnym. Sycylia znajduje się około trzech kilometrów od Półwyspu Apenińskiego, a wiosną zachwyca bujną roślinnością, a zwłaszcza zieleniącymi się oleandrami, bugenwillami oraz drzewami owocowymi. Na wyspie czeka niesamowity wulkan – Etna, który zarazem jest najwyższym wulkanem w całej Europie. W czasach antycznych był on dla ludzi wierzących kuźnią boga ognia. Prócz wulkanu Sycylia kusi przepiękną plażą położoną obok miasteczka Cefalu oraz słynnym Palermo. Warto także zobaczyć starówkę Taorminy oraz całe miasto, bowiem należy ono do najpiękniejszych na całym świecie. Zachwyca jego ulokowanie – na szczycie wzgórza i w związku z tym widoki na plażę oraz Etnę. Sycylia to także antyczne ruiny w Agrigento pochodzące z V wieku p.n.e. Można tu podziwiać świątynię Zeusa, Junony, Eskulapa czy Herkulesa oraz saliny w okolicy Trapani, które stanowią ostatnie aktywne miejsca produkcji soli na wyspie.

Sardynia
Sardynia

Niezwykle ciekawą wyspą jest także Sardynia, na której przepiękne plaże łączą się z klifami i niesamowitymi szczytami górskimi. To druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym dzieląca się na osiem prowincji. Każda z nich zaś jest niezwykle malownicza. Zachwyca wybrzeże, niezwykle różnorodne i mające długość aż 1800 kilometrów, a także wapienne klify i piaszczyste plaże. Warto wybrać się do miasta Cagliari, w którym czeka górujące nad resztą zabudowanych terenów Stare Miasto z zamkiem zaopatrzonym w dwie wieże wykonane z białego wapienia. W ogóle większość budynków na starówce jest z tego samego materiału, dlatego też Cagliari bywa nazywane białym miastem. Jest ono ulokowane na siedmiu wzgórzach i stanowi niewątpliwą atrakcję Sardynii.

Podoba Ci się? Polub nas na: