Ischia to niezwykła „gorąca” wyspa. Ulokowana bardzo blisko Neapolu, bowiem zaledwie 40km. Nieduża, lecz przepiękna, zaprasza podróżników z całego świata oferując przede wszystkim różnego rodzaju źródła termalne. Znajduje się ona w Zatoce Neapolitańskiej i kusi ogromnie interesującą architekturą oraz mnóstwem zieleni. Ischia była nazywana najpierw „Pythaecu”, a później „Armie”. Obecna nazwa przylgnęła do niej dopiero od VII wieku.

Ciekawostki i niezwykle piękne miejsca na wyspie

Ischia zawdzięcza swoje źródła termalne tym, że na jej powierzchni znajduje się wulkan Epomeo. Jednocześnie to właśnie jego obecność była powodem wielu nieszczęść. I choć wulkan nigdy nie wybuchł, to jednak w jego środku gotowało się dość mocno. Ischię nawiedzały trzęsienia ziemi, z których ostatnie miało miejsce 21 sierpnia 2017 roku. Mimo to na wyspie znów zaczęły powstawać domy, a na Ischię powróciło życie. To, co przyciąga w to miejsce to przede wszystkim dziewicza natura, niezapomniane krajobrazy oraz piaszczyste plaże oblewane turkusową, krystalicznie czystą wodą.

Włoska wyspa Ischia
Widok na Ischię

Wyspa Ischia często bywa nazywana największym naturalnym Spa we Włoszech. Ma bowiem ponad sto źródeł termalnych, które zbawiennie działają na zdrowie. Pomagają w uporczywym kaszlu czy w przypadku wypadających włosów. Są też dobre na zwiększenie potencji i wiele innych dolegliwości. Owe lecznicze właściwości wód termalnych są znane na wyspie od 2500 lat i pomogły już milionom osób.

Jakie parki termalne warto tu zobaczyć? Przede wszystkim Ogrody Posejdona, czyli Giardini Poseidon Terme. Park ten jest otwarty od kwietnia do października i zachęca do odwiedzin przede wszystkim 20 basenami, pięknym widokiem na plażę Citara oraz na całą zatokę, a także tym, że baseny znajdują się wśród zieleni i skał. To najstarszy park na wyspie i jednocześnie posiada najwięcej basenów termalnych na całej Ischii.

Świetnymi miejscami są na wyspie także – Castiglione Complex niedaleko Casamicciola, czy Aphrodite – Apollon Tropical w Sant Angelo. Dodatkowo warto zwiedzić znajdujące się w pobliżu Barano – Nitrodi, a także Negombo Termal Gardens w Lacco Ameno. Poza tym Ischia to także dzikie źródła, takie jak Baia di Sorgeto z wyjątkową kamienistą plażą. Można ją odnaleźć niedaleko Sant’ Angelo.

Cała wyspa obfituje w miejsca wprost magiczne. Jest idealnym wręcz miejscem na wakacje pełne słońca, piękna i czarujących zakątków. Dodatkowo, wyjazd do Ischii jest genialnym pomysłem na zadbanie o swoje zdrowie. Czyż można zaplanować sobie lepsze wczasy?

 

Podoba Ci się? Polub nas na:
Wyspa Ischia