Do Włoch warto wybrać się o każdej porze roku. Zimą czekają pięknie ośnieżone stoki oraz wspaniałe trasy zjazdowe. Malownicze krajobrazy włoskich Alp zachęcają do odwiedzin zwłaszcza narciarzy, bowiem ośrodki narciarskie, które czekają tu na miłośników zimowego szaleństwa znane są na całym świecie.

Dolomity
Dolomity

Dolomity to miejsce, które warto odwiedzić szczególnie w okresie śnieżnej zawieruchy. Szczyty górskie zapierają dech w piersiach a trasy zjazdowe są tu przygotowane idealnie. Dolomity są również wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Val di Fiemme bywa nazywany przedsionkiem Dolomitów, ponieważ właśnie tutaj maja swój początek góry specyficzne dla tego rejonu. Można tu wybierać spośród pięciu ośrodków narciarskich, czyli Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Role, Passo Lavaze czy największego z nich – Ski Center Latemar.

Zimą warto również odwiedzić Lombardię, która ulokowana jest pomiędzy trzema rzekami: Mincio, Padem oraz Tcino. Na amatorów białego szaleństwa czekają świetnie przygotowane trasy takie jak Veneto, Bormio, St. Caterina czy Livigno. Oprócz tras miejsca te pełne są niezwykłych widoków oraz takich atrakcji jak lodwiec Marmolada o wysokości 2950 metrów n.p.m.

Val di Sole
Val di Sole

Warto wybrać się na szaleństwa na śniegu do Val di Sole, bowiem czeka tu aż 250 km tras zjazdowych oraz 115 wyciągów narciarskich lub też do takich miejsc jak np. Plan de Corones. Każdy z tych ośrodków posiada bardzo dobre trasy narciarskie oraz wiele atrakcji, których można spróbować po szaleństwach na stoku. Niedaleko Plan de Corones na przykład położone jest średniowieczne miasteczko Brunico, które jak najbardziej warto zobaczyć.

Ciekawym miejscem zapewniającym wiele doznań w okresie zimowym jest również Monte Bondone, które znajduje się około 15 kilometrów od Trydentu. Najwyższy punkt ma 2090 metrów n.p.m. i nosi nazwę Palon, wokół unoszą się puszyste chmury, które sprawiają, że miejsce to jest naprawdę magiczne. Monte Bondone jest jedną z najstarszych włoskich stacji narciarskich.

Podoba Ci się? Polub nas na: