Lampedusa to niezwykle piękna włoska wyspa pochodzenia wulkanicznego, znajdująca się na Morzu Śródziemnym, 1130 kilometrów od Tunezji i 150 kilometrów od Malty. Ma zaledwie 20 kilometrów kwadratowych, jednakże oferuje bardzo wiele atrakcji, które sprawiają, że chce się tu wracać. Można tu bowiem spotkać delfiny żyjące na wolności, żółwie morskie Caretta, leniuchować na białych plażach i cieszyć się obecnością dziewiczej natury. Poza tym spokój i malowniczość tego zakątka świata sprawia, że na powrót chce się delektować życiem.

Atrakcje i ciekawostki wyspy Lampedusa

Lampedusa to przede wszystkim rajskie plaże. Najpopularniejsze i zarazem najpiękniejsze to Cala Greca oraz Rabbit Beach. Ta ostatnia zdobyła w 2013 roku pierwszą nagrodę w konkursie Travellers’ Choice – kategorią były „najpiękniejsze plaże Europy”. Poza tym warto zobaczyć i zatrzymać się w kurorcie Pozzallo, który także zachęca do odpoczywania, czy też w ośrodku Camarina z antycznymi korzeniami.

Włoska Wyspa Lampedusa
Włoska Wyspa Lampedusa

Biały piasek i krystalicznie czysta woda czeka przy Isola dei Conigli, poza tym można tu przyjechać z małymi dziećmi, bowiem poziom wody sięga jedynie do kolan. Niezwykle ciekawa jest także Zatoka Kurczaka, czyli Cala Pulcino. Kotwiczące tutaj łodzie, gdy przypływają, rzucają cień, który widać az na dnie – tak niezwykle czysta jest tutaj woda.

Warto zobaczyć także miasteczko Lampedusa, które jest niezwykle urocze. Na turystów czekaja tutaj zadbane domy o pastelowych barwach, ozdobione kwiatami, pnączami i innymi roślinkami. Główną ulicą jest tu via Roma, a mieszkańcy utrzymują się najczęściej z turystyki i połowu ryb. Moża się zgubić pośród uliczek, czy odpocząć głęboko w jednej z kafejek.

Cała wyspa jest raczej kamienna, jednakże można odnaleźć miejsca zielone, np. w okolicach rezerwatu na zachód od Cala Pulcino, czy w okolicach Cala Maluk. Ludzie są tu niezwykle uśmiechnięci i życzliwi, a widoki zapierają dech w piersiach. Niewątpliwie każdy może odnaleźć tu coś dla siebie, a mimo to, że wyspa jest mała, to trudno za jednym razem zobaczyć wszystko. Warto wybrać się na wycieczkę dookoła tego włoskiego zakątka, poobserwować delfiny, czy też zdecydować się na rejs na wyspę Linosa. Atrakcji w tej części świata nie zabraknie.

 

Podoba Ci się? Polub nas na:
Wyspa Lampedusa